קומפרסים חמים

מה זה קומפרסים חמים?

קומפרסים חמים הם תרופה ביתית מסורתית וותיקה למחלות קלות רבות כולל דלקת כרונית של העפעפיים (בלפריטיס). קומפרסים חמים לעיניים הם דרך מצוינת לפתוח את הבלוטות החסומות ולהקל על תסמינים עיניים כגון צריבה, תחושת גוף זר, טשטוש ראייה לסירוגין, עיניים שורפות, עיניים מגרדות, עיניים דומעות ועוד. הדרך הכי יעילה לבצע קומפרסים חמים הם היא בעזרת מסיכת קומפרסים.

השימוש במסיכת קומפרסים הוא קל ביותר. מכניסים למיגרוקל ל 10 שניות (לא יותר). מוציאים החוצה מהמיקרוגל ולאחר מכן בודקים עם גב כף היד שהמסיכה איננה רותחת או חמה מדיי. לאחר מכן בוחרים את הכורסא הכי נוחה בבית, נשענים לאחור ומרכיבים את המסיכה כך שהיא מכסה את העיניים הסגורות וסוגרים מאחוריי הראש עם הצמדן המובנה. מומלץ לבצע קומפרסים חמים למשך 10 דקות פעמיים ביום על מנת להשיג את התוצאות הטובות ביותר. מטופלים רבים מדווחים שאם מבצעים את הקומפרסים החמים לפני השינה זה מרגיע מאוד את הראש, העיניים ועוזר בהמשך לישון טוב יותר. 

עלות: 100 ש"ח

לא כולל משלוח

מה בערכה?

הקומפרסים כוללים מטלית או מגבת נקייה ספוגה במים חמים. כמובן שחשוב להקפיד שטמפרטורת המים לא תהיה חמה מדי שכן עלולים לסבול מכוויות, במיוחד אם השימוש בקומפרסים נעשה על גבי אזורים רגישים כמו עפעפיים.

 את המטלית הרטובה יש לסחוט ולהניח בעדינות על האזור הרלוונטי. חשוב להתמיד בטיפול על מנת להשיג תוצאות ורצוי לחזור על הפעולה כ-3-4 פעמים ביום, כל פעם במשך 5 דקות. לפי הצורך יש לחזור ולהרטיב את המטלית הרטובה כאשר מתקררת , לסחוט וחוזר חלילה.

חימום ושמירה על לחות במצבים מסויימים עשויים להקל על כאב, דלקת או בעיות אחרות. קומפרסים חמים יכולים לסייע גם למחלות בחלקה החיצוני של העין כמו שעורה, דלקת עפעפיים (בלפריטיס) , גרד ועיניים אדומות.

כאמור, לקומפרסים החמים יתרונות גם בטיפול במצבים שונים בעיניים:

שעורה

קומפרסים חמים הם דרך נפוצה לטיפול ולמניעת שעורה בעין. שעורה מופיעה בקצה העפעף, חיצונית או פנימית, ולרוב נובעת מחסימת זקיק השיערה או מחסימת בלוטת שומן (בולטות מייבומיאן). לבלוטות אלה תפקיד חשוב ביצור הרכיב השומני בדמעות, אשר הכרחי למניעת אידוי דמעות מהירה ובסיכוך העין (ובכך הפחתת החיכוך בין העין לעפעף). בעת חסימה, קומפרסים חמים יכולים לרכך את השומן שבבלוטות ולהביאו למצב הצבירה הרצוי (כמו שמן זית ולא כמו משחה), דבר אשר מאפשר את פתיחת החסימה וניקוז הזיהום.

בלפריטיס

מלבד שעורה, העפעפיים יכולים להיות מודלקים או נפוחים גם מסיבות אחרות, והם עשויים להיות מכוסים בקשקשת שבעצמה מביאה לחסימת הבלוטות וליובש בעיניים כתוצאה מכך. קומפרסים חמים הדגימו הקלה בתסמיני בלפריטיס, הכוללים גרד בעיניים, תחושת גוף זר, יובש וטשטוש ראייה.

לקוחות ממליצים

מן התקשורת

פרופ' יואב נחום – התפרצות דלקת העיניים בכינרת

ד"ר יעל שרון – מהי דלקת עפעפיים וכיצד מטפלים בה

ד"ר יעל שרון – מהי אובאיטיס (דלקת עיניים פנימית)

פרופ' יואב נחום – בדירוג DUNS100 של רופאי העיניים המובילים במדינה

דירוג הרופאים המצטיינים בישראל

פרופ' מייקל מימוני

דירוג הרופאים המצטיינים בישראל

פרופ' יואב נחום