...

טיפות עיניים ליובש ללא חומר משמר

טיפות עיניים ליובש ללא חומר משמר –  ניתוח מעמיק והשוואת מחירים של השוק בישראל.

יובש בעיניים הוא מצב שכיח אך לעתים קרובות מתעלמים ממנו. יובש בעיניים משפיע על אנשים רבים ברחבי העולם. מחלה זהו מאופיינת בייצור דמעות לא מספק או באיכות דמעה ירודה המובילה לאי נוחות בעיניים, אדמומיות ובעיות ראייה אפשריות. אחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר היא השימוש בדמעות מלאכותיות, הידועות גם בשם "טיפות עיניים ליובש" שמטרתן להחזיר את הלחות והיציבות התקינה של פס הדמעות.

באופן מסורתי, טיפות דמעות מלאכותיות מגיעות עם חומרים משמרים כדי למנוע צמיחת חיידקים ולהאריך את חיי המדף. עם זאת, עם עליית ההבנה לגבי חומרים מגרים פוטנציאליים בטיפות עיניים, תשומת הלב עברה לדמעות מלאכותיות ללא חומרים משמרים. אלה מומלצים בדרך כלל לאנשים הזקוקים למינון תכוף או שיש להם עיניים רגישות המגיבות לרעה לחומרים משמרים. חומרים משמרים יכולים לשבש את פני העין ולגרום לרעילות, דלקת וחוסר יציבות של פס הדמעות בשימוש תכוף.

טיפות עיניים ללא חומרים משמרים, לעומת זאת, עדינות יותר לעיניים, ומפחיתות את הסיכון לתגובה אלרגית או גירוי בעיניים. לכן, הן נחשבות בטוחות יותר לשימוש ארוך טווח ולמי שיש להם יובש בעיניים בינוני עד חמור, מרכיבים עדשות מגע או עברו ניתוח עיניים.

בשוק הישראלי יש מגוון רחב של טיפות עיניים ללא חומרים משמרים, כל אחת עם הניסוח הייחודי שלה שנועד להתמודד עם תסמיני עיניים יבשות. מאמר זה נועד להציע סקירה מקיפה והשוואת מחירים של טיפות העיניים העיקריות ללא חומרים משמרים הקיימים בישראל.


ליפיטיר (Lipitear) של IOptima – כ100 ₪

Lipitear (ליפיטיר) שפותחה על ידי IOPtima, היא המיקרו-אמולסיה הראשונה שאושרה על ידי CE המורכבת מפאזה מימית ושומנית המשקפת את המרכיבים הפיזיולוגיים של נוזל הדמעות, כולל פוספוליפידים וטריגליצרידים בעלי שרשרת בינונית. המוצר זמין כעת בתור LIPITEAR™ MULTI בבקבוק 10 מ"ל מרובה מינונים בהרכב טבעוני, שניתן לאחסן בטמפרטורת החדר. השימושים בו כוללים מחלות עיניים יבשות, עיניים יבשות ומגורות לאחר הסרת משקפיים בלייזר או ניתוחי עיניים אחרים, טראומות עיניים, שינויים הורמונליים, שימוש ממושך בעדשות מגע או חשיפה ממושכת למסכי מחשב. זוהי מיקרו-אמולסיה טבעונית, נטולת חומרים משמרים, המבוססת על פוספוליפידים, סגורה בבקבוק רב-מינוני, המצוידת בשסתום חד-כיווני פטנט וטכנולוגיית מסנן אוויר כדי להגן על התמיסה פיזית ומיקרוביולוגית.

ליפיטיר (Lipitear) של IOptima


איי קר (eye-care) של Dr. Fischer – כ65 ₪

EYE-CARE VISION Extra מאת ד"ר פישר מציע טיפול עיניים מקיף עם הנוסחה המתקדמת שלו, המגנה, מלחלח, מספק נוגדי חמצון וחומרים מזינים לתהליך האפיתל על פני העין. טיפות העיניים הסטריליות, ללא חומרים משמרים ובעלות צמיגות נמוכה מכילות מרכיבים המצויים באופן טבעי ברקמות העיניים ובסרט הדמעות. זה כולל שני סוגים של חומצה היאלורונית עם משקלים מולקולריים שונים, פוליווינילפירולידון (PVP), חומצת אמינו חיונית (גליצין), ויטמין E (אלפא-טוקופרול אצטט), ותמצית ממקור טבעי (Centella Asiatica), כל אלו תורמים ל- אפיתליזציה מהירה יותר של הרקמה. בנוסף, האריזה הייחודית של המוצר שומרת על התכונות המיקרוביולוגיות, הכימיות והפיזיקליות של הטיפות, מה שהופך אותו מתאים למרכיבי עדשות מגע.

איי קר (eye-care) של Dr. Fischer - כ65 ₪


איירוניק (Eyeronic) של Meditec – כ-90 ₪

Eyeronic הוא פתרון עיניים ייחודי המיועד לשטיפה, הרטבה ושימון, במטרה לשפר את לחות העיניים. כל בקבוקון 0.5 מ"ל מכיל מי קורנפלור וקמומיל מזוקקים וחומצה היאלורונית. הקורנפלור (Centaurea Cyanus) נערץ בשל תכונותיו המרפאות, מונעות הגודש והאנטי אדמומיות, בעוד שהקמומיל מציע פעולה מרגיעה ומרעננת. החומצה ההיאלורונית מספקת פעולת לחות יעילה כדי להקל על יובש בעיניים. המוצר מתהדר בפעולת לחות עם pH פיזיולוגי, המציע הקלה מאי נוחות בעיניים הנגרמות על ידי גורמים סביבתיים כגון רוח, עשן, זיהום, חשיפה לאור השמש או תקופות מיקוד ממושכות.

איירוניק (Eyeronic) של Meditec - כ-90 ₪


הילוקומוד (Hylo-Comod) של Kivema – כ100 ₪

Hylo-Comod היא תמיסת טיפת סיכה יעילה המעניקה לחות לעיניים יבשות, מה שהופך אותה לפתרון אופטימלי לתסמינים בינוניים עד חמורים של יובש בעיניים. טיפות העיניים מכילות נתרן הואלורונט (0.1%), המסייע בשימון מיטבי של פני השטח הרגישים של העין, ובכך מקל על תסמינים נפוצים כמו אדמומיות, צריבה ותחושות גוף זר. הודות למערכת COMOD® המוגנת בפטנט, היא קלה לשימוש ומציעה למעלה מ-300 טיפות לאריזה. מה שמייחד את Hylo-Comod הוא הסבילות המעולה שלו עם עדשות מגע קשות ורכות כאחד. חשוב לציין, המוצר נקי מחומרים משמרים ופוספטים וניתן להשתמש בו עד שישה חודשים לאחר הפתיחה.

הילוקומוד (Hylo-Comod) של Kivema - כ100 ₪


סיסטיין אולטרה (Systane Ultra UD) של Alcon – כ100 ₪

Systane Ultra UD, המובאת אליכם על ידי Alcon, מציעה הקלה זמנית בצריבה וגירוי הנגרמים מעיניים יבשות. המוצר הוא תמיסה סטרילית המכילה פוליאתילן גליקול 400, פרופילן גליקול, הידרוקסיפרופיל גואר, סורביטול, אמינומתיל פרופנול, חומצה בורית, אשלגן כלורי ונתרן כלורי. ניתן להשתמש בטיפות העיניים לפי הצורך לאורך היום וניתן להשתמש בהן גם לטיפול בתסמיני עיניים יבשות הקשורות לשימוש בעדשות מגע, על ידי מריחת הטיפות לפני החדרה ולאחר הסרת עדשות המגע. כל אריזה מגיעה עם בקבוקונים במינון יחיד, מה שמבטיח סטריליות ונוחות בכל שימוש. לאחר השימוש, הבקבוקון פשוט מושלך.

סיסטיין אולטרה (Systane Ultra UD) של Alcon - כ100 ₪

בפנטן (Bepanthen) של Bayer – כ100 ₪

טיפות עיניים Bepanthen מבית Bayer הן תערובת ייחודית של סודיום Hyaluronate (0.15%) ו-Dexpanthenol  (2%), הפועלות יחד כדי לספק הקלה ממושכת באי נוחות הקשורה לעיניים יבשות. Sodium Hyaluronate, מלח הנתרן של חומצה היאלורונית, יוצר שכבת מגן על שכבת האפיתל של העין מבלי לפגוע בראייה בשל תכונותיה הפיזיקליות. מצד שני, ל-Dexpanthenol, פרו-ויטמין B5, יכולת קשירת מים גבוהה, המספקת לחות בשפע לעין ומסייעת ל-Sodium Hyaluronate בשמירה על לחות זו.

Bepanthen נועד להגן, להרטיב ולשמן את פני העין, לספק הקלה מאי נוחות הנובעת מלחץ מכני כגון שימוש עם עדשות מגע רכות או קשות, מתח סביבתי הנגרם על ידי מיזוג אוויר, רוח, קור, יובש או אוויר מזוהם על ידי עשן סיגריות ולחץ חזותי עקב צפייה אינטנסיבית, למשל, במסופי מחשב, מיקרוסקופים או במהלך פעולה ממושכת של כלי רכב. ההשפעה המשולבת של ייצוב סרט הדמעות של סודיום היאלורונט והאפקט המזין והמרגיע של Dexpanthenol מגנים, מעניקים לחות ומשמנים את פני העין, ובכך מספקים הקלה ממושכת.

בפנטן (Bepanthen) של Bayer - כ100 ₪


ריפרש (Refresh) של Allergan – כ45 ₪

מוצר של אלרגן, הוא טיפת סיכה נטולת חומרים משמרים המכילה שני מרכיבים פעילים כדי לעזור להקל על תסמיני עיניים יבשות קלות. מרכיבים אלו, נתרן קרבוקסימילצלולוזה (0.5%) וגליצרין (0.9%), מספקים הקלה מהירה ויעילה מיובש, צריבה, גירוי ואי נוחות על ידי מתן לחות מרגיעה המשמנת ומעניקה לחות לעיניים.

נוסחה כפולה זו עדינה מספיק עבור עיניים רגישות והיא אפילו בטוחה לשימוש לאחר ניתוחי עיניים כגון LASIK, מספקת הקלה מיובש ואי נוחות. למטופלים שעברו ניתוחי עיניים מומלץ להשתמש ב-Refresh  לפי הוראות רופא העיניים שלהם. טיפות עיניים מרעננות מגיעות בבקבוקונים סטריליים לשימוש חד-פעמי שניתן לשאת בקלות לכל מקום, ומציעות הקלה תוך כדי תנועה בתסמיני עיניים יבשות. הנגישות הקלה הזו בשילוב עם נקודת המחיר המשתלמת שלה הופכת את Refresh לאופציה מצוינת עבור אנשים המחפשים הקלה מיידית וארוכת טווח מעיניים יבשות.

ריפרש (Refresh) של Allergan – כ45 ₪


ביוטרו (Bio True) של  Bausch & Lomb- כ60 ₪

טיפות עיניים Biotrue Hydration Boost, שנוצרו על ידי Bausch & Lomb, הן טיפות נטולות חומרים משמרים המיועדות לספק לחות מיידית לעיניים יבשות ומגורות עקב גורמי לחץ סביבתיים. הטיפות מכילות גליצרין, קרם לחות המצוי באופן טבעי בדמעות, והיאלורונן (HA), קרם לחות טבעי נוסף לעיניים. בנוסף, הנוסחה כוללת אלקטרוליט ונוגדי חמצון להגנה על ה-HA מפני רדיקלים חופשיים.

מעניין שהגליצרין המשמש בפורמולציה של Biotrue הוא על בסיס צמחי, מה שהופך אותו לבחירה ייחודית למעוניינים במרכיבים טבעיים. יתר על כן, בניגוד לטיפות עיניים רבות המכילות חומרים משמרים, ניתן להשתמש בטיפות עיניים Biotrue Hydration Boost תוך שימוש בעדשות מגע רכות. עם זאת, הן לא נועדו להרטיב עדשות מגע, והן לא נבדקו לשימוש עם עדשות חדירות גז קשיחות (RGP). בשל הנוסחה העדינה והטבעית שלה, Biotrue היא בחירה אידיאלית עבור מי שמתמודד עם עיניים יבשות מתמשכות עקב שימוש תכוף במסך או תנאי סביבה קשים. האריזה הקומפקטית מאפשרת הובלה קלה, ומספקת למשתמשים הקלה מיידית באשר הם.

ביוטרו (Bio True) של  Bausch & Lomb- כ60 ₪


טיפות היאלו (Hyalu Drops) של LIFE – כ70 ₪

טיפות היאלו מכילות ריכוז גבוה של חומצה היאלורונית, המספקות שימון ממושך. הם מועילים במיוחד ליובש חמור בעיניים בשל יכולת שימור הלחות הגבוהה שלהם.

טיפות היאלו (Hyalu Drops) של LIFE - כ70 ₪

מאמרים אחרונים

מרכז מומחים לאבחון וטיפול מתקדם בתסמונת העין היבשה ומחלות פני שטח העין

לייעוץ ראשוני ללא התחייבות התקשרו עכשיו

או השאירו פרטים:

תוכן עניינים

לקוחות ממליצים

מן התקשורת

פרופ' יואב נחום – התפרצות דלקת העיניים בכינרת

ד"ר יעל שרון – מהי דלקת עפעפיים וכיצד מטפלים בה

ד"ר יעל שרון – מהי אובאיטיס (דלקת עיניים פנימית)

פרופ' יואב נחום – בדירוג DUNS100 של רופאי העיניים המובילים במדינה

דירוג הרופאים המצטיינים בישראל

פרופ' מייקל מימוני

דירוג הרופאים המצטיינים בישראל

פרופ' יואב נחום

מוזמנים לבקר בחנות שלנו

בה ישנם מוצרים שיעזרו לכם עם מחלת העין היבשה

למידע נוסף ותיאום פגישת ייעוץ התקשרו:

או השאירו פרטים ונשוב אליכם בהקדם