...
המרכז לטיפול בעין יבשה, רחוב דוד המלך 1, הרצליה פיתוח, טלפון 03-3035030

הטיפולים שלנו

במרפאתנו מבוצעים טיפולים מתקדמים לעין יבשה שמטרתם לטפל בגורמים לתסמונת אצל המטופל הספציפי, להקל על הגירוי העיני, להפחית את התלות בטיפות עיניים, ובכך לשפר את איכות חיי המטופלים. במהלך הבדיקה נעריך בפרט את תפקוד בלוטת הדמעות המפרישה את הרכיב המימי של דוק הדמעות, ואת מצבן של בלוטות החלב שעל שפת העפעפיים, המפרישות את הרכיב השומני של דוק הדמעות. כמו כן נצבע את פני שטח העין בחומר בשם פלורסצאין ובחומרים נוספים כדי להעריך את מידת הפגיעה בקרנית, באם קיימת. במטופלים מסוימים נבצע בדיקות נוספות כגון מיקרוסקופיה של הריסים לאיתור טפיל נפוץ בשם דמודקס שמוכר כגורם לבלפריטיס בחלק מהמקרים, שטיפה של דרכי הדמעות וכו'. להלן מספר טיפולים הניתנים במרפאתנו:

IPL – Intense Pulsed Light

בטיפול זה מוקרנת סביבת בלוטות החלב שעל גבול העפעף התחתון בהבזקי אור חזקים. הטיפול מבוצע בארבעה מפגשים בני 15 דקות המבוצעים כל 1-2 שבועות. הטיפול במרפאתנו מבוצע במכשיר בשם Optilight – היחיד שאושר על ידי הFDA לטיפול בבלפריטיס. טיפול במכשיר זה הודגם במחקרים רבים כמשפר את איכות השומן המופרש מן הבלוטות, מפחית את הדלקת הכרונית הקיימת במטופלים עם בלפריטיס, ומפחית את תסמיני המחלה לתקופה של כחצי שנה. לאחר ארבעת הטיפולים הראשונים יש לבצע עוד טיפול יחיד פעם בחצי שנה. הטיפול אינו כואב, והוא נמשך כ20 דקות. שיפור בתסמינים לרב יורגש החל מהטיפול השני, וילך ויתעצם, כאשר חלק מהמטופלים מדווחים על שיפור בסימפטומים אפילו כבר אחרי הטיפול הראשון.

ניקוי עמוק של שפת העפעף

במצבים בהם בלוטות השומן על שפת העפעף חסומות ומודלקות, ניתן לבצע קרצוף של שפת העפעף על ידי מברשת סיבובית מיוחדת, וסחיטה של תוכן הבלוטות. טיפול זה שנקרא Microexfoliation, מספק הקלה של עד מספר חודשים בתסמיני הבלפריטיס. הטיפול מאפשר ניקוי עמוק של קרטין ופלאק חיידקי שנוצר בפתח בלוטות החלב, קשקשים ומזיקים אחרים. הטיפול אינו כואב ואורך מספר דקות לכל עין. טיפול זה רצוי לבצע כל תקופה (בדומה לטיפול אצל שיננית) ועל מנת לשמר את תוצאותיו לזמן ארוך יותר מומלץ להקפיד על ניקוי יומיומי של שפת העפעף בעזרת מגבוני עפעפיים או שמפו ייעודי.

 

התקנת פקקים בדרכי הדמעות – Punctal Plugs

דרכי הדמעות מובילות את הדמעות הנקוות בעין אל חלל האף. בכל עין קיים פתח עליון ופתח תחתון לדרכי הדמעות. פתחים אלו מצויים על שפת העפעף, בסמוך לאף. במטופלים הסובלים מעין יבשה למרות טיפול בתחליפי דמעות ג'לים ומשחות סיכה, ניתן לסגור את דרכי הדמעות בעזרת פקקים זעירים מסיליקון הנקראים Punctal Plugs. הטיפול לוקח כחמש דקות ומבוצע במרפאה ולא בחדר הניתוח. הפקקים בלתי נראים לעין הבלתי מזוינת, ואינם מורגשים. השמתם מעלה במידה משמעותית את מידת ההרטבה של העין, מסייעת בשיקום פני שטח העין ומפחיתה את הצורך בשימוש בתחליפי דמעות. הטיפול הוא הפיך, והוצאת הפקקים, באם נדרשת לוקחת גם היא כשתי דקות ומבוצעת במרפאה.

אבחון ודימות עין יבשה בעזרת מערכת Antares

במרפאתנו מותקנת מערכת מתקדמת לדימות של פני שטח העין המסייעת לנו בקבלת החלטות ובניית תכנית טיפול מתאימה. המערכת מסוגלת לספק ניתוח רב מימדי של פרמטרים שונים הקשורים לבריאות פני שטח העין, איכות ויציבות שכבת הדמעות, ביניהם; גובה פלס הדמעות, אחוז בלוטות החלב על גבול העפעפיים שעדיין פעילות, יציבות דוק הדמעות (Tear break-up Time), דירוג האודם העיני, וכו'.

דילוג לתוכן